Útulok Bratislava Výchovné centrum Linka proti krutosti Prispejte
Aktuálna jazyková verzia: Slovensky

ÚTULOK

02/16 187

 

utulok@slobodazvierat.sk

ČÍSLO ÚČTU

Predčíslie: 19

Č. účtu: 2023636/6500

IBAN: SK26 6500 0000 1900 0202 3636

Novinky

E-SHOP

Potešte darčekom od nás svojich najbližších!

Choď do E-SHOPU

 

DARUJTE 2% Z DANE, POTREBUJEME VAŠU POMOC.

Vyplnte formulár na tejto stránke a zašleme Vám "Vyhlásenie o darovaní 2% z dane" na email.
Ďakujeme

Protect Our Pets

Petícia bola ukončená, odovzdali sme ju Európskej komisii.


Protect Our Pets je celoeurópska iniciatíva vytvorená organizáciou Eurogroup 4 Animals na zastavenie čierneho obchodu so spoločenskými a exotickými zvieratami.

 

Pridajte sa! Vyplňťe svoje údaje a pošlite aj Vy list členom Európskeho parlamentu. Ukážte, že osud zvierat Vám nie je ľahostajný a problém je treba riešiť hneď!

 

Ku kampani je pripravené aj pilotné video a pozrieť si môžte aj zábery, na ktorých uvidíte ako žijú zvieratá u množiteľov.

 

Chcem poslať list členom Európskeho parlamentu s výzvou na zastavenie čierneho obchodu so spoločenskými a exotickými zvieratami!

Po vyplnení Vášho emailu Vás presmeruje na originál petíciu.
Tam v podsekcii Take action vyplnte svoje meno, email a krajinu a odošlite.
Ďakujeme.


Voľný preklad listu Europoslancom

Vážený člen Európskeho parlamentu,

 

V Európe prekvitá ilegálny a dobre skrytý čierny obchod so spoločenskými zvieratami. Aktuálne je ilegálny obchod so šteňatami v Európe tretí najplodnejší a najlepšie profitujúci po zbraniach a drogách.

 

Psy a mačky sú prepravované čisto pre komerčné účely, avšak nespĺňajú pravidlá stanovené pre takýto transport. Nedodržiava sa systém používania petpasov, dochádza k falšovania dokladov a unikanie či vyhýbanie sa kontrolám je bežným javom. Ilegálny obchod s exotickými zvieratami takisto každým rokom rastie.

 

Všetky tieto zvieratá trpia. Mnohé sú vystavené prenosným chorobám, ktoré predstavujú riziko nie len pre iní zvieratá, ale aj pre ľudí. Ďalšie sú slabo socializované, výsledkom sú zvieratá ktoré nie sú vhodné k domácemu držaniu a môžu byť nebezpečné.

 

Verím, že jediným riešením je zabezpečiť, aby zvieratá naprieč Európou boli riadne identifikované, zaregistrované a priradené k majiteľovi. Ako svojho zvoleného zástupcu v Európskom parlamente Vás žiadam, aby:

 

1. Ste podporili blížiaci sa návrh od Renate Sommer, ktorý bude od komisie požadovať aby iniciovala vznik zosúladených národných systémov zaoberajúcimi sa identifikáciou a registráciou spoločenských zvierat v každom členskom štáte, založených na systéme ktorý bol použitý u koní.

2. Napísali aj v mojom mene komisárovi Andriukautisovi, aby sa zaoberal vytvorením systému identifikácie a registrácie spoločenských zvierat v Európe.

 

Vopred ďakujem za Vašu pomoc!